Trudności z finansowaniem potrzeb

Finansowanie wszystkich potrzeb z przeciętnej pensji w naszym kraju nie jest możliwe. Największe problemy pojawiają się w momencie, gdy trzeba ponieść jakieś większe, nie planowane wcześniej wydatki. Jak sobie w takich sytuacjach radzić? Jest kilka opcji, najprościej oczywiście poprosić o pomoc rodzinę, ale większość osób wie doskonale z doświadczenia, że to na dłuższą metę nie sprawdza się.

Kolejna opcja to kredyt w banku – niestety, nie jest ona dostępna dla wszystkich. Bardzo ostra selekcja wniosków sprawia, że szansę na uzyskanie kredytu mają jedynie osoby z wysoką zdolnością kredytową. Kiedy zatem okazuje się, że usługi banki nie wchodzą w rachubę, ludzie rozglądają się za czymś, co jest łatwiej dostępne nawet wówczas, gdy zdolność kredytowa do najwyższych nie należy, a historia finansowa w BIK nie przedstawia się najlepiej. W takim układzie wybór trafia na firmy pożyczkowe. Gwarantują one swoim klientom gotówkowe pożyczki bez weryfikacji w BIK, przyznawane w oparciu o uproszczone procedury (oznacza to między innymi bark konieczności dostarczania zaświadczeń o zarobkach).

Pożyczki pozabankowe takie jak na przykład w Profi Credit  są udzielane na różnych warunkach, dlatego też trzeba po pierwsze – zastanowić się nad tym czy oby na pewno są potrzebne, a po drugie – porównać przynajmniej parę propozycji. Na współpracę z firmą pożyczką zawsze trzeba być dobrze przygotowanym, warto zatem zapoznać się z podstawowymi mechanizmami funkcjonowania tych instytucji. Wszystko też należy sobie dokładnie skalkulować, by uniknąć ryzyka popadnięcia w spiralę długów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*