Kredyt samochodowy i jego wady

Wiele samochodów w naszym kraju kupowanych jest na kredyt. Odnosi się to nie tylko do nowych pojazdów, ale również używanych. Obecnie kredyty samochodowe są udzielane na znacznie korzystniejszych warunkach aniżeli kilka lat temu, co jest zasługą konkurencji. Oferty muszą być atrakcyjne, jeśli mają przykuwać uwagę klientów.Kredyt jest rozwiązaniem posiadającym zarówno plusy, jak i minusy.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jak kredyt samochodowy najlepszy według rankingów jest to, że dzięki niemu w ogóle możliwe jest sfinansowanie zakupu auta – nie zawsze da się to zrobić jedynie nakładem środków własnych. Nie mniej jednak wspomnieć w tym momencie trzeba także i o drugiej stronie medalu – czyli o negatywnych aspektach kredytów samochodowych. Największą niedogodnością jest to, że jedną z form zabezpieczenia zobowiązania jest pojazd – bank żąda cesji praw z polisy AC oraz przewłaszczenia, a niejednokrotnie również i zastawu rejestrowego. Nie ma zatem opcji sprzedania pojazdu w trakcie obowiązywania umowy (trzeba na to uzyskać zgodę banku, a ten udziela jej wyjątkowo rzadko).

W przypadku stłuczki czy wypadku też pojawia się sporo problemów, gdyż firma ubezpieczeniowa bez zgody banku nie wypłaci odszkodowania, a takiej decyzji nie dostaje się od ręki. Do tego wszystkiego wspomnieć jeszcze trzeba o męczących procedurach – samo załatwienie niezbędnych dokumentów pochłania mnóstwo czasu (i przy okazji także nerwów), nie mówiąc już nic o rozpatrywaniu przez bank wniosku kredytowego. Pieniędzy nie da się załatwić w przeciągu kilku dni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*