Kredyt na samochód z bonusem

Rynek kredytów samochodowych jest w dzisiejszych czasach bardzo konkurencyjny. Nic więc zatem dziwnego, że banki wymyślają rozmaite sposoby, aby tylko przykuć naszą uwagę do ich oferty i oczywiście zachęcić nas do skorzystania z niej. Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów marketingowych są kredyty samochodowe z tak zwanym bonusem. Reklamy mówią – weź w naszym banku kredyt na samochód, a damy ci gotówkę na dowolny cel w prezencie lub kartę kredytową, za którą nic nie będziesz przez pierwszy rok płacić!

Na tego rodzaju oferty trzeba bardzo uważać i zawsze pamiętać o jednym – banki nie są instytucjami charytatywnymi i niczego za darmo nie dają. Warto zapoznać się na początek z tym co proponuje jakiś ciekawy ranking atrakcyjnych kredytów samochodowych. Dodatkowa gotówka na dowolny cel – to rzeczywiście brzmi szalenie zachęcająco, ale łudźmy się. Bank taką kwotę na pewno wkalkulował sobie w poszczególne elementy kredytu, na przykład w marżę czy w prowizję. Jest to zatem pozorny bonus – dajmy na to 100 zł to jednorazowy „prezent”, ale wyższą marżę trzeba płacić już przez cały okres spłaty zadłużenia. Kto więc na tym zarabia? Odpowiedź jest oczywista – bank.

Karta kredytowa na preferencyjnych warunkach? To też ciekawa propozycja, ale warto przyjrzeć się jej bliżej. Rok użytkowania za darmo? Tylko pod warunkiem, że dokonuje się kartą transakcji na określoną kwotę (wysoką) i że kredyt ten spłaca się w okresie bezodsetkowym. Banki bardzo chętnie „uszczęśliwią” nas takimi podarunkami, ale na dłuższą metą kalkuluje się to tylko i wyłącznie im samym. Dla nas to jedynie dodatkowe, dość uciążliwe opłaty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*