Jak dobrze wybrać kartę kredytową?

Karty kredytowe należą do najbardziej popularnych produktów finansowych. Można je uznać za pewną formę pożyczek gotówkowych. Przydają się w sytuacjach, kiedy pieniądze są pilnie potrzebne. Obecnie banki oferują bardzo szeroki asortyment kart kredytowych. Można mieć zatem niemały problem z tym, jak wybrać najlepszą.

Do tematu trzeba zawsze podejść indywidualnie – nie wszyscy dysponują takimi samymi możliwościami finansowymi, również i potrzeby są odmienne. Pamiętać trzeba, że korzystanie z karty kredytowej kosztuje. Opłaty za użytkowanie są zróżnicowane – w zależności od banku i rodzaju karty. Bardzo często bank, proponując klientowi kartę kredytową, oferuje w promocji rok korzystania z niej za darmo. Po upływie tego czasu trzeba już jednak płacić. Na zwolnienie z tych opłat mogą liczyć tylko i wyłącznie te osoby, które aktywnie korzystają z karty – przy czym łączna kwota transakcji zrealizowanych za jej pomocą karty musi być odpowiednio wysoka. W niektórych bankach (są to jednak nieliczne przypadki) korzystanie z karty wiąże się z koniecznością wykupienia ubezpieczenia. W wielu instytucjach skorzystać można z opcji zwrotu dokonanych kartą płatności (od 0,5 procenta do 4 procent).

Jeżeli ktoś zamierza często płacić kartą w walutach obcych, powinien koniecznie dowiedzieć się w jaki sposób są przeliczane tego rodzaju operacje. Najlepsze są pod tym kątem takie karty, gdzie przewalutowania dokonuje nie bank, a organizacja płatnicza. W takim układzie można bowiem liczyć na znacznie korzystniejsze kursy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*